Kompetensgruppen

Kompetensgruppen är ett rådgivande organ med representanter från Nores medlemmar och spelar en viktig roll för utvecklingen av organisationen. Gruppen arbetar bland annat med leverantörevaluering, kvalitetsuppföljning, förberedelser inför upphandlingar och feedback om trender i marknanden.

Kompetensgruppen har idag följande sammansättning:

Ordförande
Martin Sundberg - Casino Cosmopol, Gbg martin.sundberg@casinocosmopol.se

Medlemmar
Jan Andersson - Best Western Kung Karl Jan.andersson@kungcarlsbakficka.se

Joost Van Der Meijs - Grand Hotell, Stockholm joost.vandermeijs@grandhotel.se

Tommy Eriksson - Högbergagård tommy.eriksson@hogberga.se

Inga-Lena Eriksson - Färna Herrgård inga-lena.eriksson@fernaherrgard.se

Martin Hansen - Grand Hotell, Lund martin.hansen@grandilund.se

Lotta Bergh - Mötesplats CRC kontakt@motesplatscrc.se

Svante Forslund - Riverton Hotel svante.forslund@riverton.se

Jonas Espefors - Salt & Sill
jonas@saltosill.se

Irene Söderström - Diplomat Hotell irene.soderstrom@diplomathotel.com

Representanter kedja
Agneta Jaktland - Best Western Hotels HK agneta.jaktland@bestwestern.se

Jannis Noren Karas - Svenska Möten jannis.karas@svenskamoten.se

Önskar du mer information om kompetensgruppen eller är intresserad av att bli en del av den så ta kontakt med  christian@nores.no